Ahoj,

jmenuji se Lukáš VORÁČ,

datum narození 23.4.1995,bydlím ve Vyškově u Brna,

mým koníčkem je rybaření,ježdění na kole, rugby a hlavně všechno co se přírody týče,

můj hudební styl vlastně moc ani není,poslouchám skoro úplně všechno až na dechovky teda,

nejradši mám segedínský guláš,

kamarádi mi říkají ori..tak to už by bylo asi všechno co byste o mě mohli vědět..
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 
 

Daněk skvrnitý

Dosahuje menší velikosti než jelen lesní, od něhož se liší i rozvětveným lopatovitým parožím, delším ocasem a zbarvením. V létě je červenohnědý s tmavším hřbetním pruhem a bílými skvrnami na těle, v zimní šedohnědé srsti nebývá skvrnění tak výrazné. Obřitek je nažloutlý a černě lemovaný, také ocas je svrchu tmavý. V oborách se běžně chovají různé barevné odchylky (černá, hnědá, bílá apod.).

Rozšíření
Pochází zřejmě z východního Středomoří a Malé Asie, v současné době se vysazováním rozšířil nejen v Evropě, ale i v jižní Africe, Austrálii, na Novém Zélandu a v Severní i Jižní Americe. Ve střední Evropě však není tak úplně novým druhem, neboť se zde vyskytoval už v teplejších meziledových obdobích pleistocénu.

První zprávy o jeho chovu v ČR pocházejí asi ze 2. poloviny 15. století (Vyškovsko). Nyní se s ním můžeme kromě obor setkat běžně na volnosti v různých oblastech ČR (zejména Českolipsko, Příbramsko, Domažlicko, Jindřichohradecko, Kroměřížsko, Olomoucko, Opavsko aj.).
 
Prohlášení o Cookies